SL211C103KAB datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    SL211C103KAB
  • Производитель
    AVX Corporation
  • Описание
    AVX Corporation SL211C103KAB Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded Capacitance: 0.01 uF Tolerance: 10 % Voltage Rating: 100 V Termination Style: Radial Operating Temperature Range: - 55 C to + 125 C Temperature Coefficient / Code: X7R Lead Spacing: 5.08 mm Product: Conformally Coated MLCCs Lead Style: Inside Kink Case Height: 5.08 mm Case Length: 5.08 mm Case Width: 3.175 mm Dimensions: 3.175 mm W x 5.08 mm L x 5.08 mm H Lead Diameter: 0.508 mm Series: SL Factory Pack Quantity: 1000 Tradename: SkyCap